Co kupić bliskim na święta?

Najlepsze pomysły na prezenty świąteczne

1. “Gdzie śpiewają raki” autorstwa Delia Owens

Książka opowiada o losach Barkley Cove. Od lat chodzą pogłoski, że na pobliskich bagnach mieszka pewna dziewczyna. Akcja dzieje się w roku 1969 roku w Karolinie Północnej. Na przełomie tego nietypowego roku w dziejach miasteczkach na mokradłach zostało znalezione ciało młodego mężczyzny Chase’a Andrewsa. Cała wina spadła na Kyę Clark, zwaną Dziewczyną z Bagien. Jest ona jednak nie winna. Charakteryzuję ją ogromna wrażliwość i inteligencja. Swój brak bliskości zapełniała za pomocą obecności zaprzyjaźnionych mew. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy postać dziewczyny intryguję dwóch mężczyzn z Barkley Cove, a Kya otwiera się na zupełnie nieznane do tej pory doznania. Książka otrzymała masę różnego rodzaju pochlebstw, między innymi słynne New York Times nazwało ją Międzynarodowym Bestsellerem nr 1, natomiast Business Insider okrzyknęło najważniejszą książką całej dekady.

2. “It Starts with Us” autorstwa Hoover Colleen

Książka zaczyna się w momencie, w którym zostawiła nas poprzednia część pod tytułem “It Ends with Us”. Byłe małżeństwo Ryle i Lily współdzielą się opieką nad swoją małoletnią córką Emerson. Niespodziewanie kobieta natrafia na swoją pierwszą życiową miłość, przystojnego i szarmanckiego Altasa. Niespodziewane spotkanie układa się tak, że umawiają się na randkę. Po pewnym czasie do Lily dociera, iż były mąż, który jest dalej istotną osobą w życiu jej i jej córki tego nie zaakceptuję. “It Starts with Us” opowiada o życiowych problemach rozdartej rodziny. Zdecydowanie idealna książka na jesienne wieczory przy kominku.

3. “Zanim wystygnie kawa” autorstwa Kawaguchi Toshikazu

Książka opowiada o pewnej kawiarni, która umożliwia swoim klientom podróż w czasie. Jest jeden warunek. Muszą oni do niej wrócić zanim wystygnie ich kawa. W tym pięknym dziele spotykamy czterech bohaterów, każda z nich ma ogromne nadzieję na skorzystanie z niecodziennej możliwości podróży w czasie. Każdy z nich ma swój ukryty cel takiej podróży powiązany z jego życiem. Na całym świecie zostało sprzedane ponad milion egzemplarzy co jest fantastycznym wynikiem.